Indoril Hanesi

Son Güncelleme: ,

Bir Indoril Askeri
Bir Indoril Askeri

Indoril Hanesi, Morrowind’deki beş büyük haneden biridir. Hanenin kurucusu Birinci Çağdaki efsanevi kahraman Indoril Neravar’dır. Hane Tribunal Tapınağının sadık bir destekçisidir. Tapınağın Ordinatorleri ve korucuları bu hanenin mensupları olduğundan hane bu şekilde önemli bir siyasi güç de elde etmiştir. İmparatorluk istilası öncesi Indoril Hanesi Morrowind’in genelinde yönetimde en büyük söz sahibi olmuştur. Tiber Septim’in imparatorluğu ile çıkan savaşta yine bu hane istilaya büyük tepki göstermiş ve karşı koymaya çalışmıştır. İmparatorluk kendisine karşı birleşen Morrowind’i ele geçiremeyince politik olarak galip gelmek istemiştir. Saldırılar devam ederken ateşkes teklif etmiş, böylece imparatorluk yasaları Morrowind’de de kabul görecekti. Fakat Indoril Neravar buna kesin kes karşı çıkmıştır. Her ne kadar diğer haneler imparatorluğun saldırılarından yıpranmış olsa ve ateşkesi kabul etmesi için Indoril Neravar’a baskı kursa da başarılı olamamışlar; Indoril Neravar kararlı tutumunu değiştirmemiştir. Sonucunda diğer haneler Indoril Neravar’ı suikast sonucu öldürtmüştür. Neravar’ın Morrowind Hane Yöneticisi koltuğuna Hlaalu Hanesi’nin lideri geçmiştir. Hlaalu ile Indoril haneleri arasında bu olaydan dolayı soğuk rüzgarlar esmiş ve iki hane birbirine ters düşmüştür. Hlaalu Hanesi imparatorluğun şartnamesini kabul etmiş ve imparatorluk hükmü kabul görmüştür. Bunu gururuna yediremeyen Indoril Hanesi soyluları intihar etmiştir. Bu da haneyi zayıf düşürmüştür. Indoril Hanesi ile Dres Hanesi imparatorluğa karşı koyma ve ateşkesi tanımama konusunda birlikte hareket etmiştir.

Şu anda Indoril Hanesi’nin Vvardenfell adasında yönettiği bir toprak bulunmamaktadır. Adanın dışındaki Morrowind’de Mournhold şehri hanenin yönetimindedir. Burası hem hanenin hemde Morrowind’in baş şehridir.

Nightingale örgütü, bir Nightingale mensubu olan Drayven Indoril’in Indoril Hanesi üyesi olduğunu söyler. Buna dayanak olarak The Real Barenziah IV. Cilt i gösterirler. Drayven Indoril, The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda gördüğümüz Nightingale üyesi Karliah’ın dedesidir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: