Imperial Simulacrum

Jagar Tharn Taht'ta
Jagar Tharn Taht’ta

Imperial Simulacrum” (İmparator’un Taklidi) olarakta bilinen, Jagar Tharn’ın tacı Uriel Septim’den aldığında ortaya çıkan olaylar için kullanılan resmi terimdir.

Jagar Tharn Camlorn, İmparatorluk Savaşbüyücülüğüne yükselişinden önce High Rock’da bulunan Sethiete tapınağındaki büyücü bir rahipti. 3. Çağ 376’da, Jagar Tharn Camlorn, Kaous Asasının saklı olduğu Eski Mournhold’a giden yolu ona göstermesi için Mournhold Kraliçesi Barenziah’ı kandırmıştır. Sonra da asayı çalıp kayıplara karışmıştır.

Daha sonra VII. Uriel Septim’in İmparatorluk Savaşbüyücüsü olmayı başarmıştır. 3. Çağ 389’da VII. Uriel’i ele geçirip Kaos Asası ile birlikte onu Oblivion’a sürgün etmiştir. Normalde Tamriel İmparatoru öldüğünde, Elder Council, Amulet of Kings tarafından büyülü bir şekilde bilgilendirilir ve bir varis seçmek için bir araya gelirler. Zamanın daha yavaş aktığı başka bir boyutta VII. Uriel’i tecrit ederek Tharn bunun olmasını engellemiştir. Daha sonra asayı sekiz parçaya bölüp onları Tamriel’in diğer vilayetlerinde saklamıştır. Güçlü ve becerikli ustalığını illüzyon için kullanarak Uriel’in yansımasını alıp İmparator’un korumalarını ve hizmetçilerini Daedra ile değiştirerek İmparatorluğu yönetmiştir.

Birkaç yıl sonra, Mehrunes Dagon ile Imparatorluk eğitim tesisi ve İmparatorluk Savaşbüyücülerinin kalesi olan Battlespire’ı istila etmek için pazarlık yapmıştır. Bu hamle kendi pozisyonunu güvene alması ve egemenliğine karşı ortaya çıkabilecek muhtemel bir tehdidi ortadan kaldırması için gerekliydi. Mehrunes Dagon yok edilmiş ve Oblivion’a gizemli bir kahraman tarafından geri götürülmüştür fakat Battlespire yok edilmiştir. Tharn’a olası bir tehdit olan Savaşbüyücüleri artık Tharn’ın egemenliğine karşı bir tehdit olmayı bırakmışlardır.

3E 397’de, Tharn ve PerganAsuul, Umbra’ Keth olarak bilinen güçlü yaratık Shadow of War’u oluşturmak için Bend’rMahk savaşında hile yapmayı denemiştir. Fakat Skelos Undriel ve Azra Nightwielder’ın yardımıyla yine gizemli bir kahraman onun planını engellemiştir.

Jagar Tharn’ın bu egemenliği 3. Çağ 399’da bitmiştir. RiaSilmane ve Lady Barenziah’ın yardımıyla Ebedi Şampiyon Kaos Asasının saklı sekiz parçalasını toplamayı başarmıştı. Son savaş sırasında, İmparatorluk Sarayının zindandılarının derinliklerinde, şampiyon Tharn’ın kudretini ve Kaos Asasının bütün enerjisini bulunduran bir mücevher olan Jewel of Fire’ı seçmeyi başarmıştır. Jagar Tharn öldürülmüştür, Uriel Septim VII kurtarılmıştır ve kahraman Edebi Şampiyon (Eternal Champion) olarak ilan edilmiştir.