İlk Çağın Son Yılı 2920 – Temmuz

24 Temmuz, 2920
Balmora, Morrowind

Rüzgartepe Tribunal’ının üç üyesinin aynı yerde son kez karşılaştıklarından beri tam 17 yıl geçmişti. O yıl Sotha Sil, Artaeum’u terk etmişti. Üçü de farklı koşullar altında tekrar buluşmuş olmayı diliyorlardı.

” Öğrendiğimiz kadarıyla; Prens güneye, Cyrodiil’e dönerken, ikinci bir İmparatorluk ordusu kuzeyden gelmiş.” dedi Vivec tas yüzlü yurttaşlarına. ” Juliek’in bu saldırıdan haberdar olmama ihtimali var.”

” Fakat İmparator Kara Kapı’ya saldırırken Prens’in dikkatimizi başka bir yöne çekmesi ihtimalini düşünmek de gerekir.” dedi Sotha Sil. ” Bu ateşkesin bozulması olarak kabul edilmeli.”

” Matemhisar Dükü nerede?” diye sordu Vivec. ” Bu konu üzerine onun da düşüncelerini duymak istiyorum.”

” Tel Aruhn’da Gece Ana ile görüşecek.” dedi Almalexia sessizce. ” Ona sizinle konuşana kadar gitmemesini söyledim fakat bekleyen problemin zaten yeterince uzadığını belirtti.”

Morag Tong’la mı bulaşacak? Hem de dış meselelerde” Vivec başını iki yana salladı ve Sotha Sil baktı: ” Lütfen, elinden ne geliyorsa yap. Suikast bizi sadece geriye götürecektir. Bu mesele ya diplomatik yollarla ya da ancak savaşla çözümlenmeli… ”