İlk Çağın Son Yılı 2920 – Haziran

Kitap Künyesi
Oyunlar: Morrowind, Oblivion, Skyrim, ESO
Çevirmen: Alper Kurt
Orijinal İsim: 2920, MidYear

2 Haziran, 2920
Balmora, Morrowind

” İmparatorluk Ordusu güneyde toplandı.” dedi Cassyr. ” Ald Luval ve Coronati Gölü’nden iki hafta kadar uzakta ve ağır zırh kuşanmış durumdalar.”

Vivec kafasını salladı. Ald Luval ve Ald Malak’ın güneyinde bulunan diğer kardeş şehri stratejik olarak önemli kalelerdi. Bir süredir bu mevkilere saldırılmasını bekliyordu. Yüzbaşı duvara Rüzgartepe’nin güneybatısını gösteren bir harita astı ve pencereden gelen ılık deniz melteminden etkilenmesin diye sabitledi.

” Demek ağır zırh kuşanmışlar, öyle mi?” diye sordu yüzbaşı.

” Evet efendim.” dedi Cassyr. ” Heartland’de Bethal Gray’ın yanı başında kamp kurmuşlar ve Abanoz Cüce ve Daedrik zırhlarına ek olarak, kaliteli silahlar ve kuşatma araçlarından başka hiçbir şey görmedim.”

” Peki ya büyücüler ve gemilerden ne haber?” dedi Vivec.

” Bir savaş büyücüleri grubu var.” diye cevapladı Cassyr. ” Fakat gemi yok.”

” Madem bu kadar ağır kuşanmışlar Bethal Gray’den Coronati Gölü’ne gelmeleri, sizin de dediğiniz gibi iki haftalarını alacaktır.” Vivec haritayı dikkatlice inceliyordu. ” Ald Marak’ın kuzeyinden daire şeklinde yaklaşmaya çalışırlarsa bataklıklara saplanacaklardır. Bu yüzden şu boğazdan geçip Ald Luval’i almayı planlıyorlar. Daha sonra da gölün doğusuna doğru gidip Ald Marak’ı güneyden fethedecekler.”

” Boğazlardan geçerlerse açık hedef olurlar.” dedi yüzbaşı. ” Boğazın yarısına geldiklerinde saldırırsak Heartland’e kaçacak zamanları olmayacaktır.”

” İstihbaratınız bir kez daha hayatımızı kurtardı.” dedi Vivec, Cassyr’e gülümseyerek. ” İmparatorluk saldırganlarını bir kez daha geriye püskürtme zamanı geldi.”