İlk Çağın Son Yılı 2920 – Ekim

Son Güncelleme: , mertusta

24 Ekim, 2920
Dwynnen, High Rock

Cassyr limanda durdu ve sulusepkenin suyun üzerine düşüşünü izledi. Ne yazık diye düşündü. Deniz tutuyordu kendini. Artık onun için Tamriel’de doğudan batıya kadar hiçbir şey kalmamıştı. Casusluk rezaleti, Vivec’in hikayesi yüzünden tüm hanlardan şehirlere kadar yayılmıştı. Dwynnen Baron’u onu hizmetinden azat etmişti. Şüphesiz bu hikayeye Düşenhançer’de, Seheryıldızı’nda, Lilmoth, Rimmen, Yeşilyurt, belki Akavir ve Yokuda’da bile gülüyorlardı. Belki de en çıkar yol kendini dalgalara atıp, dibe batmaktı. Yine de bu düşünce zihninde fazla kalmadı. Ruhunu karartan ümitsizlik değil, öfkeydi. Hiçbir şekilde azaltamadığı aciz öfkesi.

“Kusura bakmayın, bayım.” dedi arkadan bir ses, yerinden sıçramasına yol açarak. “Rahatsız ettiğim için özür dilerim. Acaba bana geceyi geçirebilecek ucuz yol bir han önerebilir misiniz?”

Genç bir adamdı. Omzunun üzerinde bohçası olan bir Kuzeyli. Gemilerden birinden indiği açıkça belli oluyordu. Haftalardır ilk kez birisi Cassyr’e meşhur bir aptal olarak değil de devasa bir kahraman gibi bakıyordu. Bu karanlık ruh haliyle yardım edecek durumda değildi fakat arkadaş canlısı görünecekti.

Skyrim’den mi geliyorsun?” diye sordu Cassyr.

“Hayır bayım, oraya gidiyorum.” dedi Kuzeyli. “Evime gitmeye çalışıyorum. Sentinel’den geliyorum, ondan önce Stros M’kai’deydim. Daha önce de Yeşilyurt’ta Odunocağı’ndaydım, ilk durağım Yaztutan’ın Artaeum’uydu. Welleg’dir benim adım.”

Cassyr kendini tanıttı ve Welleg’le tokalaştı. “Artaeum’dan mi geldim dedin? Bir Tin misin yoksa?”

“Hayır bayım, artık değilim.” Omuzlarını silkti. “Kovuldum.”

Daedra çağırma hakkında herhangi bir şey biliyor musun? Anlarsın işte, kimilerinin yaşayan tanrı diye çağırdığı ama bana zerre şans getirmeyen çok güçlü birini lanetlemek istiyorum. Baron beni sallamayacaktır. Barones’in bana karşı ilgisi var ve Çağırma Odaları’nı kullanma iznini almıştım.” Cassyr tükürdü. “Tüm ayinleri yapmama, kurbanlar vermeme rağmen hiçbir şey çağıramadım.”

Sotha Sil yüzündendir. Eski ustam.” diye cevapladı suratını ekşiterek Kuzeyli. “Daedra prenslerine savaş bitene kadar en azından amatörler tarafından çağrılmamaya dair söz verdi. Sadece Tinler, birkaç göçmen büyücü ve cadılar çağırabilirler şu durumda.”

“Cadılar mı dedin?”

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: