İlk Çağın Son Yılı 2920 – Ağustos

Son Güncelleme: , mertusta

Kitap Künyesi
Oyunlar: Morrowind, Oblivion, Skyrim, ESO
Çevirmen: Alper Kurt
Orijinal İsim: 2920, Last Seed

1 Ağustos, 2920
Mournhold, Morrowind

Gün batımında Dük’ün ortak salonunda toplanmış, ardıç yeşili yapraklar ve kuru dal parçalarının yanarken yaydıkları kokularla kendilerinden geçiyorlardı. Küçük kıvılcım parçacıkları gökyüzüne uçuşuyor, kaybolmadan önce havada bir müddet asılı kalıyorlardı.

” Çok ihtiyatsızdım.” diye kabul etti Dük keder içinde. ” Fakat Lorkan kahkahasını çoktan atmış ve her şey yoluna girmişti. Morag Tong kendilerine sunduğum ödeme İçdeniz’in dibini boyladığından İmparator’a suikasttan vazgeçmişti. Daedra prensleriyle bir çeşit ateşkes imzaladığınızı sanıyordum.”

” Denizcilerinin Daedra diye tanımladıkları kişinin bir kesinliği yok.” dedi Sotha Sil. ” Belki öncü bir savaş büyücüsü, hatta belki de bir yıldırımdı gemini yok eden.”

” Prens ve İmparator ateşkesimizin bir sonucu olarak Ald Lambasi’yi almak için yola çıktılar bile. Bizim imtiyazlarımızdan taviz verilemezken Cyrodiilliler için aynı imtiyazları esnetebilmek onların her zamanki alışkanlığıdır.” Vivec bir harita çıkardı. ” Onları Ald Lambasi’nin kuzeyinde bulunan Fervinthil denen kasabada karşılayacağız.”

” Peki sadece konuşmak için mi?” diye sordu Almalexia. ” Yoksa savaşmak mı?”

Bu soruya kimsenin bir cevabı yoktu.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: