II. Pelagius Septim

II. Pelagius Septim Tamriel İmparatorluğu’nun altıncı imparatorudur. Tahtı ölen babası II. Uriel’den devralmıştır. Taht ile beraber boş bir hazine, dolu bir borç defteri, darmadağın olmuş ekonomik sistemi de almıştır. Bozulan ekonomiyi düzeltmek için Kadim Konsey üyelerinin tamamını kovmuş, borcun ödenmesini sağlamaya çalışmıştır. Bu hareketini Tamriel’in diğer kral ve yöneticilerine de önermiştir.

II. Pelagius’un bir erkek ve bir kız kardeşi olduğuna inanılıyor. [abbr title=”Wolf Queen”]Kurt Kraliçe[/abbr] isimli kitapta bu kanıya dair güçlü kanıtlar bulunmaktadır. Kitapta yazdığına göre erkek kardeşi Amiel Septim, 3. Çağ 80 tarihinde Büyücüler Loncası’nın Baş Büyücü ile Başkale’de bir görüşme yapmıştır. Bu bilgi doğruysa Pelagius’un bir erkek kardeşi var ve kendisi de büyücüdür. Aynı zamanda kitapta kız kardeşiyle ilgili bir bölümde, kız kardeşi Galana Septim’in Narsis Dükü ile evlendiği belirtilmektedir.

II. Pelagius’un ağır vergiler koyması, Kadim Konsey üyelerinin mal varlıklarını alması gibi hoş karşılanmayan ve eleştirilen yönleri olsa da, bu gelişmeler borç batağındaki imparatorluğu bir nebze olsun rahatlatmıştır. II. Pelagius Septim’in Potema adında bir kızı; Cephorus, Magnus, ve Antiochus adında üç oğlu vardır. Potema, Cephorus ve Magnus 3. Çağ’ın 121 yılında çıkan [abbr title=”War of the Red Diamond”]Kızıl Elmas Savaşı[/abbr]’na katılmıştır. Dört kardeşin en büyüğü olan Antiochus babaları Pelagius öldüğünde tahta geçmiştir.

 

Yerine Geldiği Yerine Gelen
II. Uriel Septim Antiochus Septim