II. Kintyra Septim

II. Kintyra Septim imparatorluğun sekizinci yöneticisidir. Bu şahsın biyografisi modern tarihin en trajik yaşam öyküsüdür. Antiochus’un imparatorluğunun onuncu yılında, ikinci karısı Gysilla’dan bir kız çocuğu oldu. İsmine büyük büyük halasının şerefine Kintyra verildi. Kintyra genç yaşta başarılı bir büyücü ve imparatorluğun ikinci kadın yöneticisi olacaktır.

Taç Giyme

Babası Antiochus’un ölümüyle II. Kintyra olarak 15 yaşında tahta geçti. Taç giyme törenine amcaları Cephorus ve Magnus katıldı fakat teyzesi Potema tören sırasında Kadim Konsey üyelerinin önünde Kintyra’nın gayrimeşru bir evlat olduğunu öne sürdü. Bu herkes için bir şok olmuştu.

Taç Savaşı

Kintyra’nın teyzesi Potema tahtı kendisi ve oğlu için ele geçirmek istiyordu bunun için önce Kintyra alt edilmeliydi. Bunun için çeşitli entrikalar çıkardı, taç giyme töreni sırasında genç imparatoriçeyi herkesin önünde rezil etmeye çalıştı. Potema taç giyme törenine engel olamayınca sahtekar sıfatıyla şehirden sürüldü. Oğlu Uriel ile beraber destek toplamaya başladılar, annesinin politik gücü ve pek de istekli olmayan Skyrim, Ulu Kaya ve Morrowind krallarının desteğini sağladılar. Uriel üç kralın ordusuyla koordineli ve stratejik olarak hesaplanmış üç saldırı düzenledi, bu savaşa [abbr title=”War of the Red Diamond”]Kızıl Elmas Savaşı[/abbr] adı verilmiştir. Sürpriz saldırılarla Skyrim ve Ulu Kaya imparatorluğun elinden çıkmıştır.

Kaçırılması ve İnfazı

Glenpoint kralının yardımıyla Kintyra isyancı güçler tarafından kaçırıldı. Onun acıları fazla sürmedi ve götürüldüğü Glenpoint’te idam edildi. İmparatoriçenin idamı bölge halkını huzursuz etti ve bir halk hareketi sonucu Kintyra’nın idamından sorumlu olanları bulmak için kelle avı başlatıldı. 23 Frost Fall tarihinde burada, Glenpoint’te, II. Kintyra’nın idamı anılır. Anma törenine Kırık Elmaslar adı verilmiştir…

 

Yerine Geldiği Yerine Gelen
Antiochus Septim III. Uriel Septim