Igmund

Son Güncelleme: , mertusta

Mevkibeyi Igmund.

Igmund ya da Mevkibeyi Igmund, 4.Çağ 201 yılında Markarth Mevkibeyi’dir. Babası, Hrolfdir, Yeminliler tarafından öldürülmüştür. Ölümünden önce, Igmund’un babası ve İmparatorluk, Markarth’ı tekrar ele geçirmek için Ulfric Fırtınapelerin’in de dâhil olduğu milis bir Nord ordusu kurmuş, Markarth’ın kontrolünü Yeminliler’den tekrar kazanmak için milislere, Talos’a tapma özgürlüğü vadetmiştir; Thalmor’a karşı çıkmadan tutulamayacak bir söz. Thalmor bunun öğrendiğinde Ulfric ve milis kuvvetin diğer üyelerinin tutuklanması istemiş ve Ulfric’i teslim etmesi için babasına büyük bir baskı yapmıştır.

Igmund, babasının ölümünden sonra 4.Çağ 176′ da, genç bir yaşta, Markarth Mevkibeyliği’ne getirilmiştir. Babasının ayak izlerini takip edip İmparatorluk Lejyonlu birlikte olmuş ve yirmi beş yıl boyunca Yeminliler ile savaşmaya devam etmiştir. Ulfric ve Nord milislerinin, Thalmor ile oluşması muhtemel bir savaşı engellemek adına tutuklanmasının Skyrim ve Skyrim halkının menfaatine olduğuna sebatla inanmaktadır.

Amcası Raerek, Igmund’a kâhya olarak hizmet vermektedir. Mevkibeyi Igmund, Skyrim İç Savaşı’nda İmparatorluk’u desteklemektedir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: