Hircine

Genel Bilgiler

Hircine Avın Daedric Prensi, Büyük Oyun, Kovalayıcı, Avcı ve Canavarların Babasıdır. Ölümlüleri canavara dönüştürmek için çeşitli Hayvanımsıinsan hastalıkları yaratmıştır bu sebeple de bu hastalığa sahip kişilerin koruyucusudur. Onun yaptıkları ilgi alanını çok iyi bir şekilde yansıtır: gece avlan gündüz av ol. Varlığı diğer Daedric prenslerden daha sonra farkedildiği anlaşılabilir zira çoğu kadim belgede kendisinden bahsedilmez, nerede çağrılacağından da aynı şekilde söz edilmez veya çok nadir bahsedilir. Hircine avının kendisine verdiği küçücük galibiyet şansından haz olan bir sporcudur. Genellikle büyük bir mızrağa sahip geyik kafataslı veya kafalı biri olarak tasvir edilir. Düşmanı Ebonarmdır ve çağrılma zamanı Yıl Ortasının 5. günüdür.

Olaylar

Delilikle Yapılan On Altı Uzlaşma, Cilt altıda anlatılana göre Hircine bir gün en ölümcül avcısı weredaedrothu yaratmış ancak canavar kandırılmış ve kendini öldürmüştür bu olay sonrasında Hircine olayın gerçekleştiği tepeyi lanetlemiştir.

İmperial Simulacrum sırasında Mehrunes Dagon kuvvetleri Battlespire saldırdığında Hircinenin Wild Hunt’u küçük bir diyar olan Chimera of Desolation’u ele geçirmiştir. Görevi Dagon’u durdurmak olan Battlespire kahramanı bu diyarı geçmeyi başarmış ve kendisine Avın Tavşanı unvanı verilmiştir. Kurtarıcının Postu ve Acı Merhamet Mızrağını kullanan Kahraman, Avcı Herne Egahirn yenmiş ve diyardan kaçmıştır.

Daggerfall Kahramanı, haydut domuzadamı avlaması karşılığında Hircinenin yüzüğüne sahip olmuştur.

Nerevarine Acı Merhamet Mızrağına Tüy Ürpertici Çatal ile Dev Boğa Netchini öldürerek sahip olmuştur. Ancak bu mızrak genellikle Hircine ile ilişkili olmasına rağmen Nerevarineye Sheogorath tarafından verilmiştir. Nerevarine aynı zamanda bir ölümlü bölgesi olan Solstheime giriş yapmaya çalışan Hircine ile savaşmış ve onu yenmiştir. Onun Ölümlü diyarı Nirndeki en yaygın hizmetkarları kurtadamlardır, ölümlülere görevler vermek veya özel güçler ile ödüllendirmek için direkt olarak konuşabilirler. Hircine her çağda büyük av düzenler, birbirlerine karşı çeşitli avlar seçer. Her büyük avın niteliği çağdan çağa tamamen değişir.

Cyrodiil Şampiyonuna tek boynuzlu atı avlayıp boynuzunu kendisine getirmesi karşılığında Kurtarıcının Postunu ödül olarak sunmuştur.

Dördüncü çağın başlarında Hircinenin diyarı Hunting Grounds’u ziyaret edenler diyarı gür ağaçlarla kaplı olduğunu ve açık ovalarda avlanan kocaman soluk tenli, kuvvetli kolları olan, mavi dövmelerle kaplı, büyükçe bir ayıya liderlik eden, vahşi, bilinmeyen bir sığırı güden Nord ayı adam bulunduğunu anlatmıştır. Diyarda eğer Hircine’nin Boynuzunun sesi duyulursa Hircine kendini ve kurtadam sürüsünü duyuruyor demektir.

4. çağ 201’de Sinding adlı kurtadam, dönüşümlerini kontrol altına almasını sağlayacağını düşündüğü için Hircine’nin Yüzüğünü çalmıştır. Ancak Hircine yüzüğü lanetlemiş, Sinding dönüşümlerini kontrol etmenin aksine rastgele kurtadama dönüşmeye başlamıştır sonucunda bir çocuğun ölümüne sebep olan Sinding hapishaneye atılmıştır. Sonrasında Son Ejderdoğan ile görüşen Sinding hapisten kaçmadan önce yüzüğü ona vermiş ve lanetten kurtulmak için Ak geyiği avlamasını söylemiştir. Ejderdoğan’ın karşısına çıkan Hircine ondan Sinding’i yenmesini ve derisini vücudundan çıkarmasını istemiştir. Hircinenin bu isteği sonrası Ejderdoğan ikinci defa Sinding ile karşılaştığında ya onu öldürerek Hircine’nin lütfunu ve Kurtarıcının Postunu kazanacaktır yada av için gelen diğer avcıları öldürerek Hircine’nin favorisi olmaya çalışacak ve lanetten arınmış Hircinenin Yüzüğüne sahip olacaktır. Ejderdoğan’ın hangi yolu seçtiği bilinmiyor bilinen tek şey Hircine’nin sonuçtan memnun olduğu.