Helm of Oreyn Bearclaw

Oreyn Ayıpençe Miğferi efsanevi Vadiorman kahramanı Oreyn Ayıpençe’ye ait olan değerli bir artifact’dır. Efsaneler Oreyn Ayıpençe’nin çok büyük işler yaptığını söylesede bu yanlıştır aslında arkadaşı Kharag gro-Khar adlı bir orc tarafından yapılmıştır. Ayıpençe’nin Knahaten Gribi yüzünden ölümünden sonra, başlığı kabilesi tarafından bir anıt olarak bırakılmış ama sonrasında kabilesinin de dağılışıyla miğfer kaybolmuştur. Başlık giyen kişinin çeviklik ve dayanıklılığını geliştiren bir tılsıma sahiptir.

3.çağ 427’de Malacath Nerevarine’yi Ayıpençe soyunu ve onlarının hak edilmemiş şöhretlerini sona erdirmesi için yollamıştır. Sözde soyun son varisi sahte bir kahraman olan Farvyn Oreyn’di. Farvyn atalarının yaptığı sahtekarlığı biliyordu ve kendi şöhreti arttırmak için kahramanca işler yapmaya çalışmıştı. Malacath Farvyn’nin ölümü ile Oreyn soyunun sona erdiğine inanmış ve Nerevarine’ye Oreyn Ayıpençe Miğferi’ni vermiştir. Sonrasında Nerevarine başlığı Matemhisar’daki Anıt Müze sahibi Torasa Aram’a satmıştır.

3.çağ 427’de gerçekleşen olaylardan bir süre sonra başlık Morrowind’den Cyrodiil’e getirmiş ve Modryn Oreyn’e verilmiştir, Modryn, Malacath’ın bilmediği Ayıpençe soyundan biridir. Modryn aynı zamanda Cyrodiil Savaşçılar Loncasının ikinci komutanıdır. 3.çağ 433’de Karaorman Şirketi neredeyse yok olduktan sonra Modryn başlığı Vilena Donton’un yerine geçen Savaşçılar Loncasının yeni ustasına vermiştir. Modryn yeni ustanın Oreyn adına başlığı giyen atalarının görkemini geri getireceğini ümit ediyordu.