Harkon

Lord Harkon bir Nord safkan vampirdir. Ayrıca kendisi Volkihar kanı taşıyan vampirlerin atasıdır. Haafingar kıyılarındaki Volkihar Kalesi’nde yaşamaktadır.

Elder Scrolls‘larda geçen bir kehaneti yerine getirerek güneşi tamamen engellemeyi ister. Bu Elder Scrolls’lardan bir tanesi kızı Serana‘da diğeri ise ayrıldığı karısı olan Valerica‘da bulunmaktadır. Onunla savaşabileceğiniz tek an, vampir lordu olduğu andır. Vampir Lordu olduğu anda eşsiz bir görünüşe sahip olur.

Kararlı ve seçicidir. Herkesi kendinden aşağı görür. Öyle ki vampirliğini hastalık yoluyla kapmış dost vampirleri bile sevmez. Onlara gerçek vampir demez. Şaşırmamak gerekir ki, kurtadamları hiç sevmez. Onları pis yaratıklar olarak adlandırır.
Ayrı yaşadığı karısı, Valerica’ya aşırı derecede kin besler ve onun kendisine ihanet ettiğine inanıp ondan intikam alma peşindedir. Harkon kendi ailesine de pek saygı göstermez. Onları sadece nihai hedefine ulaşmak için bir araç olarak görür.

Vampir olmadan önce bir zamanlar kendisinin kudretli ve zengin bir kral olduğundan bahseder. Ölümünün yaklaştığını anladığında korku hissetmeye başlamış, bunun önüne geçmek için de Molag Bal ile anlaşma yapmıştır. Onun adına binlerce masumu onun için kurban etmiştir. Daedrik prens Molag Bal’da karşılık olarak Harkon’u ve ailesini safkan vampirlere dönüştürür. İşte Harkon ve Valerica arasındaki ilişkinin kopma noktası burasıdır. Valerica Harkon’daki değişimleri farketmiştir. Harkon gittikçe bencilleşen bir adama dönüşmektedir. Kızını Dimhollow Crypt’e kapatır ve kendisi Soul Cairn’e kaçar.