Glenmoril Wyrd

Son Güncelleme: , mertusta

Glenmoril Wyrd, Ulu Kaya, Balyozyurt, Solstheim, Cyrodiil ve Skyrim gibi yerlerde faaliyet gösteren bir cadı örgütüdür. Hircine ile bağlantılıdırlar ve vampirlik ile kurtadamlığı tedavi edebilmeleriyle tanınmışlardır. Örgüte mensup cadılar kuzguna dönüşebilmektedir, öyle ki zamanla Hagraven’a (Ucube) dönüşmüştür.

Batıdaki Çarpıklık olayları yaşanmadan önce Ilessan Tepeleri civarındaki ormanlıkta gizli bir buluşma yerleri vardır. Bununla beraber Iliac Körfezi’ndeki çeşitli köy ve kasabalarda da toplanma yerleri bulunmaktadır. Cadılar zaman zaman Solstheim adasını da ziyaret etmektedir. Bunlardan bir tanesi 3. Çağ 427 tarihinde Kanlı Ay Kehaneti sırasında adayı ziyaret eden Ettiene, Fallaise ve Isobel adında üç Breton cadıdır. Bu üçü kurtadamlığı tedavi edebilmektedir.

Cyrodiil’deki oluşum ise sınırlı kalmıştır. 3. Çağ 433’ten sonrasında tamamen tükenmiştir. Sadece Drakelowe kasabası civarında yaşayan Melisande adında bir Breton cadı vardır, o da artık emekli olduğunu belirtmiştir. Yine de bu cadı Skingrad kontesi Rona Hassildor’un vampirliğini iyileştirmek için bir iksir hazırlamıştır.

2. Çağ tarihlerinde örgütün Skyrim’deki kolu bölgedeki Yoldaşlar ile anlaşma yapmış ve onları kandırmıştır. Hile yoluyla Yoldaşlar üyelerini (Companions) kurtadamlara dönüştürmüşlerdir. Kendileri bunu bir lanet görmeyip kaderlerini kabul etmişlerdir. Lakin öldükten sonra Nordik inancına göre Sovngarde’a değil de Hircine’in diyarı Hunting Grounds’a giderler.

4. Çağ 201 tarihinde Falkreath civarında bulunan mağara Glenmoril cadılarının bilinen tek yerleşkesidir. Fakat güç arzusu nedeniyle sapkınlığa uğramışlardır. O tarihlerde yaşayan Yoldaşlar üyesi Kodlak, kurtadamlığını tedavi etmek istemiştir. Ne yazık ki bunu başaramadan ölmüştür ama mağaradaki cadıları öldüren Ejderdoğan sayesinde ruhu serbest kalmıştır. Diğer bazı Yoldaşlar üyeleri de Kodlak’ın izinden gidip kendilerini tedavi ettirmiştir.

Son olarak bir başka üç Glenmoril cadısı Solstheim’i ziyaretleri sırasında Hagravena dönüşmüş ve orada Son Ejderdoğan tarafından öldürülmüştür.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: