General Tullius

Son Güncelleme: , Beyaz

General Tullius, Lejyon’un İmperyal generali ve Skyrim‘in askeri yöneticisidir.

Fırtınapelerin isyanını bastırması için Lejyon tarafından Cyrodiil‘den Skyrim’e atanmıştır.

General Tullius çok az konuşan sakin ve ciddi bir kişiliğe sahiptir. Tullius, Ulfric Fırtınapelerin‘in İmparatorluk ve Skyrim için bir tehdit olduğunu düşünmektedir. Ona göre Ulfric’in istediği tek şey güçtür, Skyrim umurunda bile değildir.

İmparatorluk arasında Tullius’un Skyrim için tek ümit olduğu söylentileri dolaşmaktadır. İmparatorluk yandaşları ona oldukça güvenmektedir.

Tullius, Kuzeyli örf ve adetlerine anlam veremeyen birisidir ona göre bunlar sadece saçmalıktan ibarettir, fakat zamanla bu düşüncelerinden az da olsa sıyrılmış ve ez azından Kuzeyli örf ve adetlerine saygı duymaya başlamıştır.

Tullius’un iç savaş için ilginç düşünceleri vardır. Tullius Thalmor‘dan nefret etmektedir, azılı düşmanlarının karşısında bir de Ulfric’in ikinci bir engel olduğunu ve hatta Ulfric’in Thalmor için çalışıyor olabileceğini düşünmektedir. Bunun sebebi ise Ulfric isyanının İmparatorluğun sürekli asker kaybederek güçlenmesine engel olmasıdır.

4. Çağ 201’de General Tullius ani bir baskın ile Ulfric’i yakalamıştır. Normal şartlarda İmparatorluk Şehri‘ne tutsak olarak götürülmesi gereken Ulfric’in Helgen’de idam edilmesi kararına varmıştır.

İdam sırasında ise Alduin ismindeki efsanevi ejderha köy’e saldırarak idamı baltalamıştır ve Ulfric’in kaçmasına yol açmıştır. Tullius da ejderha karşısında çaresizce geri çekilmiştir ve Issızkent‘e geri dönmüştür. Fakat bu ejderhaların geri dönüşü durumu Tullius’u görevinden alı koymamış ve Ulfric’e karşı mücadelesine devam etmiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: