Fungal Grotto

Bir zamanlar Chimerlerin yaşadığı Fungal Grotto mağarası asırlar önce elfler tarafından terk edilmiştir ve onların yerini Goblinler ve Dreughlar almıştır. Vila Theran adında bir Dunmer ise bu mağarada olduğuna inanılan bir türbeyi aramaktadır. Fakat araştırma ekibi mağarada ilerleyemez çünkü goblinler ve dreughlar birbirleriyle savaş halindedir.

Vila, bizden goblinlerin şefini öldürmemizi ister. Böylece goblinlerin yeni şefi biz olacağız. Biz de söylenileni yapıp şefi öldürür kafasını da kazığa geçiririz. Goblinleri de dreughlara saldırtırız. Son olarak Dreughların da liderini öldürdüğümüzde mağara temizlenmiş olur ve Vila’nın keşif ekibi bize teşekkür ederek türbeyi aramaya başlar. Bu da Fungal Grotto 1’in sonudur. Vila’ya ne yapacağını sorduğunuzda ise Tribunal’in sahte tanrılar olduğunu, gerçek tanrılarının Mephala olduğunu söyler ve daha fazla bilgi vermeyi reddeder.

İkinci versiyonda ise yine aynı mağaraya Mephala’nın kültistleri ele geçirmiştir ve kara emelleri için kullanmaktadır. Türbede Obsidian Husk diye bir artifakt bulunur, bunu kullanarak gölgeler yaratabilir ve başkasının gölgelerini kontrol edip kişileri manipüle edebilirsiniz.

Fungal Grotto
Fungal Grotto

Vila Theran da bunu kullanarak çok sayıda insanı kontrolü altına alır. Bu hain planları durdurmak da biz oyuncunun görevidir. Mağaranın en sonunda vila Theran’ı öldürürüz ve Fungal Grotto 2 tamamlanmış olur.