Fork of Horripilation

Son Güncelleme: ,

Fork of Horripilation (Tüyler Ürpertici Çatal), Daedra Prensi Sheogorath tarafından yaratılan lanetli bir artifakttır. Görünüşte sadece normal bir demir çataldır. Fakat Sheogorath bu çatalı ölümlülere kullandırmaya düşkündür. Çatal sahibi Fork’s Wound (Çatalın Yarası) büyüsü tarafından lanetlenerek tüm magickası emilir. Fakat hala tüylerin ürpermesi ile çatal arasındaki ilişkinin nedeni bilinmemektedir.

Fork of Horripilation
Fork of Horripilation

3Ç 247’de Çatal, Morrowind’in Sheogorad şehrinde küçük bir evde yaşayan, Sheogorath’a tapan yaşlı Argonian keşişi Big Head’in eline geçti. Big Head kafasını çatal ve mızraklarla bozmuştu ve kulübesi onlarla doluydu.
Bir gün Sheogorath, Nerevarine’yi Çatal’la bir dev Netch’i öldürmek için görevlendirdi. Big Head isteyerek Çatal’ı Nerevarine’ye verdi, sonra Nerevarine Netch’i öldürerek Çatal’ı Sheogorath’a götürdü ve prensin teşekkürlerini kazandı.

3Ç 433’de Sheogorath Çatal’ı kendi Oblivion diyarı, Shivering Isles’e götürdü. Adanın ölümlü nüfusu arasındaki söylentiler fazlalaşmıştı. Bir süre sonra Big Head Çatal’ı aramak için Isles’e girdi, Bliss’de bir rezidans aldı ve büyük çatal koleksiyonunu orada yaptı. Çatal ayrıca 2 dinsel grup; Heretic ve Zealot içinde ayrı bir önem taşıyordu. Heretic’ler Çatal’ı ele geçirdiler ve Adanın Mania bölümündeki Longtooth Kampı’na götürdüler. Bunun üzerine Zealot’lar Çatal’ı onlardan alıp Dementia yakınlarındaki kendi üslerine götürdüler. Çatal böyle birçok kez el değiştirdi. Sonunda Big Head Bolwing adında bir dilenciden Sheogorath’ın yerini öğrendi ve onun Şampiyon’undan onun yardımcısı olmasını istedi. Şampiyon Çatal’ı gruplardan geri aldı ve Big Head’e geri götürdü.

Önceki Sahipler;
– Big Head
– Bilinmeyen Heretic Savaşçısı
– Bilinmeyen Zealot Savaşçısı

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: