Forelhost Kuşatması

Tarih Yer
1. Çağ 140 Forelhost – Skyrim

Forelhost Kuşatması, İlk Çağ’da, Forelhost’da Nord’lar ve Dragon Cult arasında, Skyrim’de meydana gelen bir savaştır. Nord ordusunun komutasındaki Skorm Snow-Strider, askerleri ile Lake Honnith Savaşı’ndan geri çekilirken Forelhost’da, Dragon Cult üyeleri ile karşılaştı. Bu tarikatın Falmerlerden daha tehlikeli olduğu kanısına varan Nordlar, hızlı bir şekilde Forelhost’a saldırmayı ve tarikat üyelerini gafil avlamayı planlıyorlardı. Ancak birden büyük bir fırtına patlak verince orduyu yavaşlattı. Bu süre zarfında tarikat üyeleri savunma planları yapabilmek için zaman kazanmışlardı.

Aradan birkaç hafta geçti, savunmanın geçilemediğini anlayan Kral Harald, askerlerinin işini kolaylaştırmak adına bir Thu’um Ustası’nı savaşın kalbine yolladı. Thu’um Ustası sert bir Thu’um ile ön kapıyı yerle bir etti fakat kapı yıkılır yıkılmaz boğazına saplanan bir ok yüzünden öldü. Nordlar içeri dalarken geriye kalan tarikat üyeleri manastıra çekildi ve Nord’ların kendilerini takip etmelerini önlemek için merdivenleri yıktı.

Ertesi gün Nord’lar bir şekilde manastıra girmeyi başardılar. Manastıra çekilen tarikat üyeleri ya bileklerini kesmiş ya da zehir içerek intihar etmişlerdi. Ölen tarikat üyelerinin hayaletleri, Nord’lar Forelhost’u terk edene kadar onları rahatsız etmiştir.