Fighters Guild

Son Güncelleme: , mertusta

Fighters Guild
Fighters Guild

Fighters Guild, Tamriel’in birçok bölgesinde faaliyet gösteren, daha da önemlisi, savaşçı olmak isteyenler için eğitim ve çalışma sağlayan bir loncadır. Lonca, İmparatorluk tarafından, asker eğitip-yetiştirmek, ticareti korumak, hayvanları yakalamak ya da uzaklaştırmak ve bunlar gibi koruma amaçlı işler için kiralanmış profesyonel bir organizasyondur. Lonca’da, eğitim, ticaret ve hizmetler üyelerine daha ucuza sağlanıyor.
Lonca, 3. Çağın başlarında I. Uriel Septim zamanında en parlak dönemini yaşamıştır. Lonca Delegeleri, lonca üyelerine sözleşmeleri dağıtmak ve almak, hizmet hakkında şikayetler ile ilgilenmek, rütbeler ve hırsızlıktan yakalanmış yada diğer üyelere saldırarak loncadan atılan üyelerin yeniden alınımı ile ilgili değerlendirmelerle görevlendirilmiştir.

Tarih

Fighters Guild, 2. Çağ 320 yılında Versidue-Shaie tarafından, Dinieras-Ves önerisi ile ordulara gerek kalmadan düzen ve savaşçı eğitimi sağlaması amacı ile kurulmuştur. İlk zamanlar, Syffim (Tsaesci’de bulunan askerler) adı ile biliniyordu. Kurulduğu zamanlar sadece Akiviri ırkları katılabiliyordu, daha sonra bu tüm ırklara açıldı.

Loncanın özellikle üst rütbeli üyeleri arasında ve bilhassa Morrowind bölgesindeki üyelerinde gerçekleşen yozlaşma sonucu oldukça yıpranmıştır. Lonca hala özel sözleşmeler yapar ama bazen itibarsız gruplar ile de ilgilenir. Bu hatalara rağmen, Morrowind’deki lonca, 3. Çağ’ın sonlarına doğru Hırsızlar Loncası işleri ile ilgili bazı somut deliller yakalamayı başardı. En azından, Gentleman Jim Stacey tarafından yönetilen bu grubu alt ettiklerini iddia ediyorlar.
Fighters Guild, Cyrodiil’de iyi organize olmuşlardır ve “Dontons” adlı bir aile tarafından yönetilirler. Yıllar boyu sayısız rakipleri olmuştur ve buna Blackwood Company’de dahil olduğu düşünülmesine rağmen onları geri püskürtüp, loncayı çok iyi bir şekilde korumuşlardır.

Guild hakkında yazılan kitabı okumak için tıklayınız.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: