Eye of Magnus

Son Güncelleme: , Beyaz

Eye of Magnus
Eye of Magnus

Magnus’un Gözü (Eye Of Magnus), kökeni bilinmeyen antik bir eserdir. Büyük miktarda sihirli güce sahiptir ancak ve ancak Magnus’un Asası (Staff Of Magnus) tarafından kontrol altına alınabilir. “Büyü Tanrısı” olarak bilinen Magnus’a aitti.

Saarthal’ın inşaatı sırasında eski Nordlar tarafında keşfedilmiş bir güçtür. Nordlar onu gömülü tutmaya çalıştı fakat Elfler onun varlığından haberdar oldu ve gıpta edip bu gücü kendileri için istediler. “Night Of Tears” sırasında Elfler bu güçlü artifaktı ele geçirmek için Saarthal’a saldırdılar. Ysgramor’un insanları, Elfler’in ona el koymasına karşı koymak için bir araya toplandı ve Nordlar, Elfler’in bu gücü elde etmesine engel olmayı başarıyla yerine getirdiler. Göz ise derin toprak altında gömülü kalıp uzaklara mühürlendi.

4. Çağ 201’de Saarthal keşfi sırasında Magnus’un Gözü (Eye Of Magnus), Winterhold Okulu’nun (College Of Winterhold) öğrencileri tarafından keşfedildi. Artifakt inceleme için okula transfer edildi. Ancano -bir Thalmor ajanı- Göz’ün gücünü ele geçirme teşebbüsünde bulundu fakat okulun öğrencileri tarafından engellenip öldürüldü. “Psijic Order” keşişleri durumu gözlemlemişler, geri alıp Mundus’da tutmak için artifaktın fazla kararsız olduğu kanısına varmışlardı. Göz’ün Ancano’daki başkalarının işine karışmasının uzun vadeli etkileri, Skyrim’in genelinde görülen kırılmalara neden olmuştu. Bu sonuç aracılığıyla ortaya tehlikeli Anomaliler çıktı. Okul ise Anomaliler’i yenip Magnus’un Asası’nı kullanarak bu kırılmaları ortadan kaldırarak Göz’ü eski haline geri getirdi.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: