Eldergleam

Son Güncelleme: ,

Eldergleam
Eldergleam

Eldergleam, Tamriel’deki en yaşlı varlıklar arasında bulunan antik bir ağaçtır. Skyrim’in Eastmarch bölgesindeki volkanik tundrasında (soğuk ağaçsız ova) yeralan bir mağarada bulunmaktadır ve Kynareth’e tapanlar için kutsaldır.

Geç Meretik Çağ’da Atmora’daki topluluklar Tamriel’e geldiği sırada ağaç daha bir fidan boyutundaydı. Onu kesmek için kullanılan metallerden ve dayanıklı uzman silahlardan daha yaşlı olduğu söylenmektedir, ağacı kesmek için Eski Büyü kullanmak gerekmektedir. Mağaranın Eldergleam Sığınağı olarak bilinen bir yerine konumlanmıştır, Kynareth’in kulları ibadet etmek için bu yere gelir. Birçok doğal güzelliğe sahip yer gibi bu sığınak da Sprigganlar tarafından korunmaktadır. Eldergleam’in ağaç özü kurak alanlara canlılık kazandıracak derecede değerlidir. Ağacın da duygularının olduğu ya da en azından yapılan ibadetlere tepki verdiği düşünülmektedir. Gildergreen –Whiterun’da sembolik bir ağaç- ise yerleşimin ilk günlerinde Eldergleam’den alınan bir fide veya parçayla (kayıtlara göre değişir) yetiştirilmiştir. Onun Whiterun’daki varlığı da hacıları çekti ve Kynareth’e ibadet için bir merkez haline dönüştü.

4. Çağ 201’de Gildergreen’in üstüne bir yıldırım, birçok hacıyı umutsuzluğa düşürdü çünkü ağaç artık eskisi gibi görkemli değildi. Kynareth’in yerel rahibesi –o kişi Danica Pure-Spring oluyor- ağacı yeniden eski haline döndermesi için Son Ejderdoğan’dan yardım talep etti. Bu görev için Danica aracılığıyla Ejderdoğan’ın eline geçen Nettlebane bıçağı,  Hagravenlerin ayinleri sonucu yapılıp doğal dünya üzerinde hasar gücü bulunan bir silahtı. Bu silahla birlikte Ejderdoğan, Eldergleam’a saldırmak için görevlendirildi ve sonucunda Gildergreen’a aktarmak için bitki özünü almayı başardı. Mauirece Jondrelle adında bir rahip de Ejderdoğan’a Gidergreen’in özünü ele geçirmesi için mabede yolculuk ederken ona eşlik etmiştir. Sonucunda ise Ejderdoğan, ikna ettiği Mauirece’in de yardımıyla Gidergreen’i canlandırmayı başarmıştır. Ejderdoğan’ın fidanı ele geçirip geçirmediği tam olarak bilinmemektedir çünkü daha önce hiçbir savaşçı bunu başaramamıştır. Ancak buna rağmen Gildergreen canlandırılmış ve Whiterun’a birçok hacı yeniden onu ziyaret için akın etmeye başlamıştır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: