Ejderha Köprüsü (Dragon Bridge)

Ejderha köprüsü, Issızkent Bıçkıevi’nin güneybatısında, Issızkent ve Markath gibi büyük şehirlerin arasında, Kart Nehri üzerinde yer alan küçük bir yerleşkedir.

Yerleşim küçük bir köydür ancak en dikkat çekici olanı, adını aldığı – Kart Nehri boyunca yeralan kemerli köprüdür. Köprüyü geçerken, yolun ortasında ejderha kafasına benzeyen dev bir heykel görülür dolayısıyla adını buradan alır.
Buradan, Issızkent şehri nehrin ağzından uzaktaki kuleler şeklinde gözükür. Köyün ekonomisi ağırlıklı olarak kerestecilik ve balıkçılığa dayanmasının yanı sıra, Issızkent’in hemen yanında olması hasebiyle gezginlerin de uğrak noktalarından biri olmuştur.

Tüm Skyrim’deki tek Penitus Oculatus Karakoluna ev sahipliği yapar. Bu bilgi Karanlık Kardeşliğin görev dizisi sırasında Astrid tarafından not edilir.

Köprü ve kasaba, hem Fırtınapelerinliler hem de iç savaştaki İmparatorluk için hayati önem taşıyor. Ejderha Köprüsü köyünün halkı, her iki tarafın da köprüyü, öbürünün geçişini önleme amacıyla yok etmeyi isteyebileceğinden endişeleniyor.

Ejderha Köprüsü, Başsız Süvarinin göründüğü ve İmparator’un öldürülmesi gibi çeşitli görevlerde kilit nokta olan dört yerden biridir. Şafakmuhafızı görevlerinden olan Peygamber için gerekli olan Güve Rahibinin yerini gösteren bir not, köprünün hemen ötesindeki yolda bulunacaktır.