Ejder Kırılması Olduğunda Neredeydin?

Son Güncelleme: , mertusta

Kitap Künyesi
Oyunlar: Morrowind, Dragonborn, ESO
Çevirmen: Artemis
Orijinal İsim: Where Were You When The Dragon Broke?

Corax, Cyrodiil, Kadim Konsey:

“Selektifler o kulede dansettiğinde ne olduğunu kimse anlamıyor. Eğer Kralların Madalyonu için olmasaydı, bütün bunlara bir saçmalık olarak yaklaşmak kolay olurdu. Kadim Tomarlar dahi bunu dile getirmiyor –düzeltmeme izin verin, Kadim Tomarlar bunu dile getiremiyorlar. Güve Rahipleri, Tomarları ebediyete uyarladıklarında Tomarların oymaları her zaman kaybolmuştur. Kralların Madalyonu sahip olduğu imparator ruhlarıyla, uzun uzadıya konuşabilir. Hestra’ya göre, Cyrodiil yıldızların içinde bir İmparatorluk haline geldi. Shor-El’e göre, Cyrodiil bir yumurta halini aldı. Yarım ağızla konuşuyorlardı. Konsey, tüm bölgelerdeki metinleri ve söylentileri topladı; elde ettikleri birbirleriyle uyuşmayan hikayelerdi, ancak bir noktada birleşiyorlardı: Orta Şafak sırasında tüm Tamriel halkı, olaya ‘ne zaman’ yakalanmış olurlarsa olsunlar, sekiz yıldızın düşüşünü izlemişler. İşte bu sayede günleri saymışlar.”

Mehra Nabisi, Dunmer, Yeni Tapınak Hanımı:

“Orta Şafak’taki söylentiler, İnsan İmparatorluğu’nun kendilerine yalandan Aedra dediklerinin kanıtıdır. Tamriel’e düşen sekiz yıldız, Lorkhan’ın dünyaya açıkça yaptığı her kötülüğe karşılık bir tane. Veloth bu işaretleri okudu, ve bunu onaylayacak olan Boethiah’a söyledi; Boethiah, onlara karşı önlem almış Mephala’ya söyledi ve o da, zarar görmüş Gerçek Halk’ı yönlendirmesi için ALMSIVI’yı (Tribunal) gönderen Azura’ya söyledi. Sıkıntı Hanesi’nin Dört Köşesi bile sizin deliliğinizden kurtulmak adına kolları sıvadı. Kendi sınırlarımızı izledik ve onların yılan gibi yer değiştirdiğini, onların etrafında eski ruhlar gibi koşuştuğunuzu, Ejder Kırılması sırasında nerede olduğumuzu sorma, tüm dünyada, gerçeği sadece biz biliyoruz, ve size yeniden nasıl kırılır, gösteririz.”

R’leyt-harhr, Khajiit, Yele

“Ejder Kırılması sırasında Khajiit neredeydi mi demek istiyorsun? R’leyt sana söylesin: kayıtta. ‘Bin sekiz yıl’, duydun. Cyro-Kuzeylilerin tek başlarına çözüm bulduklarını sanıyorsun. Siz insanlar Rajhin’den bile daha iyi hırsızsınız! Siz hayaletlerle savaşır ve kendi atalarınızı doğururken, ja-Jha’jay’ı izleyen Yele idi, çünkü değişmeyen yalnızca aylardı, bunu görmek için şeker kullanmanıza gerek yok. Pekala sizin de hakkınızı yemeyeyim, Alkosh’u kırdınız, ve bu kolay değil. Bununla ne başardığınızı çözdüğünü veya çözebileceğini düşünme. Aynısını Numidium’da da yaptınız, bir kere değil , iki kere! Bir kere de asla onunla yaşamayı öğrenemeceğimiz Rimmen’de. İkincisi Daggerfall’da idi, yoksa Sentinel miydi, yoksa Wayrest mi, ah yoksa üçü de aynı anda mıydı? Anladın mı, Cyrodiil? Ne zaman gözlerini açıp Cüce’lere ne olduğunu göreceksiniz?”

Mannimarco, Solucanlar Tanrısı, Ölüçağıranlar:

“Rüzgartepe’nin Üç Hırsız’ı sana nerede olduklarını söyleyebilir. Ayrıca onu ilk kıran Ulu Kral Alinor da. Bunu anlatabilecek başkaları da var bu dünyada: Ysmir, Pelinal, Sinsi Arnand, Arctus’u söylemeli miyim? Son Cüce, eğer ona izin verselerdi, konuşurdu. Kendime gelince, bir orada, bir burada idim, tıpkı Ejder Kırılması sırasında tüm ölümlülerin olduğu gibi. Sırrımı nasıl öğrendiğimi düşünüyorsun? Maruhkati Selektifleri, Şafak’ın tüm zaferlerini öğrenelim diye gösterdi bize, basit: yukarıda ne ise, aşağıda odur.”

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: