Durnehviir

Durnehviir
Durnehviir

Durnehviir, Soul Cairn’de yaşayan bir ejderhadır. Soul Tear nidasını ondan öğrenebilirsiniz. Onu Tamriel’e nida ile çağırabilirsiniz. Tamamen ölmez, yeteri kadar yaralandığında kendini Soul Cairn’de yeniden oluşturur.
İsminin Türkçesini heceler vasıtasıyla çıkarmaya çalışırsak şöyle oluyor: Dur-Neh-Viir (Lanet-Asla-Ölmez)
Göklerin kontrolünü elinde tutmak için diğer ejderhalarla çokça kez savaşmıştır. Rakiplerini teker teker öldürürken Ölüçağıranlık gibi çeşitli güçlü araçlar ile hakimiyetini sağlamlaştırmak ister. Ideal Masters ile anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Durnehviir, Valerica ölene dek muhafızlık yapacak. Karşılığında ise ölümsüz ordular bahşedilecekti. Fakat Valerica bir vampir ve vampirler ölümsüzdür. Durnehviir’e bunu söylememiş, onu kandırmışlardı. Yani Durnehviir artık Ideal Masters’a hizmet etmek zorundaydı.
Onunla karşılaşıp mağlup ettiğinizde size “Qahnaarin” yani Galip diye seslenir. Gücünüze saygı duyar ve sizi onurlu bir şekilde tebrik eder. Kendisini Tamriel’de çağırmanızı ister ve size bir Shout öğretir. Onu çağırdığınızda ise sadık yardımcınız olarak size Tamriel’de yardım eder.