Dragonrend

Son Güncelleme: , mertusta

Uzun zaman önce Ejder Savaş’ı (Dragon War) zamanında, Dragonrend nidası ilk ölümlüler tarafından, yani Tongues tarafından yapılmış, (Bu kişiler Thu’um’u Paarthurnax’dan öğrenmiştir.) ejderhalara karşı güçlü bir silah olmuştur. Throat of the World’un tepesinde, Tongues üyeleri bu nidayı Alduin’e karşı kullanmıştır, bunun sonucunda Alduin yere inmeye ve Gormlaith Golden-Hilt, Hakon One-Eye ve Felldir the Old’a karşı yüzleşmeye zorlanmıştır. Devam eden savaş süresince kahramanlar bir Elder Scrolls ile, Aldun’in tamamen yok olmasını umarak Alduin’i zamanın gelgitlerine yollamıştır. Alduin’i zamanın içine yollamanın sonucunda bir Time Wound (Zaman Yarığı) oluşmuştur.

Bu olay Dragonborn’un Zaman Yarığı’nda Elder Scroll’u okuması ile kendisi tarafından görülmüştür. Dragonrend’i, kahramanların Alduin’e bu nidayı kullanması sonucu Dragonborn bu nidanın 3 kelimesinide öğrenmiştir. Gormlaith Golden-Hilt, Alduin’le cesurca savaşarak ölmüştür.

Dragonrend’in çalışma şekli, hedef alınan bir ejderhaya ölümlülüğün anlamını anlatmasıdır. Bu ölümsüz bir ejderha için akıl almaz bir şeydir, sonucunda bu bilgi ejderhanın ruhunun derinliklerine işler, bunun sonucuda ejderhanın uçmaya yeterli konsantrasyonu olmaz, ve yere inmek zorunda kalır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: