Yıkım

Yıkım (yani Destruction), 6 ana büyü dalından birisidir. Yaşayan veya yaşamayan şeylere maddenin bütün hallerinde hasar vermekle ilgilidir. Bu dalda ustalaşmak tehlikeli olabilir çünkü deliliğe yol açabilmektedir.

Yıkım büyüleri 5 yolda kullanılabilmektedir ; saf element hasarı, [abbr title=”yaşam enerjisi, büyü enerjisi gibi çok türlü enerjileri kapsar”]enerji absorbe etmek[/abbr], enerjiye hasar vermek, savunmasız bırakmak ve parçalamak.

Elemental hasarı veren büyüler ateş, buz, yıldırım ve zehir büyüleridir. Bazı büyüler direkt olarak hedefe giderken bazıları büyücüyü element ile sararak yakındaki hedeflere zarar verir, bazıları ise, rünler gibi, tuzak olarak kullanılabilir.

Enerji absorbu herhangi bir enerji olabilir. Yaşam enerjisi çekildiği taktirde büyücünün rakibinin yaşam enerjisi büyücüye geçecektir ve bu ölüme sebep olacaktır. Hareket ve kuvvet enerjisinin çekilmesi halinde maruz kalan kişinin hareketleri yavaşlayacak ve gücünü kaybedecektir. Büyü çekilirse maruz kalan kişinin büyü uygulama yeteneği bir süre sonra yenilenene kadar yok olabilir.

Enerji hasarı büyüleri ise enerji absorb büyüleri ile aynıdır, tek fark hastalığa benzer ve tedavi edilene kadar etkisi korunur.

Savunmasız bırakma büyülerinde maruz kalan kişi büyünün herhangi bir formuna karşı dayanıksızlık gösterebilir. Sadece büyü ile değil zehirlerle de bu etki oluşturulabilir.

Parçalama büyüleri ise sadece zırh ve silahları etkisiz hale getirir. Ancak bazı gelişmiş büyücüler çalışmalar sonucunda elektrik büyülerini direkt hedefi kül etmek için kullanabilir.