Clockwork City

Son Güncelleme: , mertusta

Clockwork City
Clockwork City

Aynı zamanda Sotha Sil olarakta bilinen Clockwork Şehri, aynı isimle anılan Sotha Sil tarafından yapılmış karmaşık dev bir yeraltı. Tam olarak şehir denmez, Mimarisini Dwemer’lardan almış, tüneller, dişliler ve Dwemer kubbelerinden oluşmuş bir yapı. Morrowind’in güney bataklıklarında bir yerde olduğu düşünülüyor ama aynı zamanda Ebonhearth yerleşiminin altında bir yerlerde olduğunu gösteren kanıtlar da mevcut. Sotha Sil bu şehir ile, “Dünyayı yeniden şekillendirmek” ve “Geleceği kurma”yı umuyordu. 3. Çağ 417 yılında Red Mountain’de Kagrenac’ın araçları kaybolduktan sonra Sotha Sil şehri tamamen terk etti ve gerçek dünyadan yavaş yavaş kayboldu.

Clockwork Şehri, Sotha Sil tarafından yaratılan hantal ve ayaktakımından oluşan metal yaratıklar ile doludur. Şehrin bilinen birkaç bölümü vardır; Dış ve İç Salonlar; Delirium, Theuda, Sallaemu ve Mileitho salonları; Merkez Gearworks; Sohleh’in Odası; ve Kasia, Serlyn, Udok kusurlu kubbeleri ve Sotha Sil. Sotha Sil kubbelere yerleşti ve iki dev kusurlu robotik yapı tarafından korundu. Şehir yalnızca Barilzar’ın Şarşkınlık Yüzüğü – büyülü bir ışınlanma yüzüğü – ile erişilebilir.

3. Çağ 427 yılında Tanrıça Almalexia ölümsüzlüğünü kaybetmesi ile deliye dönmüş, Nerevarine Mazed Band almış, Ölümsüzlüğünün yok olmasından dolayı kızgın olan Tanrıça Almalexia, 3Ç 427’de, Nerevarine’yı Sotha Sil’i soğuk kanlılıkla öldürmek ve intikamı almak için kullandığı Mazed Band’ı ele geçirmek için kullandı. Daha sonra Nerevarine’i kandırarak, Sotha Sil’i öldürme amacı ile Clockwork Şehri’ne girmiştir. Orada bir kere, Nerevarine’i öldürmeye çalıştı ama bunu yapabilmek için yeterince güçlü değildi ve yenildi. Daha sonra Clockwork Şehri terk edilmiş olarak bırakıldı.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: