City of Ash

Vadiorman’da Whisper Grove ismiyle bilinen bir Bosmer şehrinde Mehrunes Dagon’ın Bosmer müritleri tarafından portallar açılır. Şehre akın eden Daedra yaratıkları ise etrafı ateşe verir ve köylüleri öldürmeye başlar. Neyse ki Bosmerların imdadına Undaunted örgütünün üyesi olan biz oyuncu yetişiriz.

Şehrin dört bir tarafını istila eden yaratıkları temizlemeye başlayıp giderek sorunun kaynağına ineriz. City of Ash’in birinci versiyonunda sona geldiğimizde son boss olan Erthas’ı da kestikten sonra dungeon boyunca bize yardımcı olan Gilraen teşekkür eder. Lakin her şey bitmiş değildir. Mehrunes Dagon, Gilraen ile konuşur. Daedrik prensimiz ufacık bir Bosmer’ın kendisine bu kadar çok sıkıntı çıkardığına şaşırmıştır. Az önce kestiğimiz Erthas’ın yerine yeni bir şampiyon aradığını söyler ve eğer Gilraen kendisine katılırsa, Oblivion portalını kapatacağı teklifini sunar. Gilraen de halkının iyiliği için bu teklifi kabul eder ve portaldan geçince portal da kapanır. Kısa süre sonra olay yerine gelen kocası Fingaenion buna üzülse de, karısının doğru bir seçim yaptığını kabul eder. Böylece City of Ash 1 bitmiş olur.

Dungeon’ın ikinci versiyonunda yanan ağaçların tekrar yeşerdiğini, şehri terkeden Bosmerların yerini vahşi hayvanların aldığını görüyoruz. Fingaenion karısını kurtarmak için girişimde bulunmuş fakat başarısız olunca Oblivion portalı tekrar açılmıştır. İşleri yüzüne bulaştıran Bosmer arkadaşımıza yardım etmek de yine biz oyuncunun vazifesidir. İlk versiyonda son bossu kestiğimiz yerdeki portalı kullanarak Mehrunes Dagon’ın diyarına geçiş yaparız. Burada amacımız Gilraen’i bulmaktır. Fakat Fingaenion yine başına iş açar ve buradaki Daedrik yaratıklar tarafından yakalanır. Neyse ki hem Fingaenion hem de Gilraen’i kurtarmamız çok uzun sürmez. Şimdi tek yapmamız gereken buradan çıkmaktır. Tabi bunu yapabilmek içinse bölgenin efendisi Valkyn Skoria’yı mağlup etmemiz gerekiyor.

City of Ash
City of Ash

Valkyn’in bulunduğu yere giderken yakayı ele veren diğer Undaunted üyelerini de kurtarmayı ihmal etmeyiz. En son kısımda Valkyn Skoria’yı da alt ettiğimizde ise Mehrunes Dagon’ın diyarından çıkarak Vadiorman’a geri döneriz. Fingaenion nihayet kurtulduklarını söylese de Gilraen bundan tam emin değildir. Onun söylediğine göre Mehrunes intikam için geri gelecektir. Çünkü Mehrunes’in hem üst düzey bir komutanını öldürdük hem de Gilraen’in Oblivion’da hayatta kalmasını sağlayan Mehrunes’e ait bir şey olduğunu söyler. Gilraen’e dikkatli baktığınızda ise yanında Mehrunes’in Hançeri’ni taşıdığını görebilirsiniz.