Buzkoparan

Son Güncelleme: , mertusta

Chillrend
Chillrend

Buzkoparan, kökeni bilinmeyen bir artifakttır. Kristal kısa kılıç görünümündedir ancak normal Bakırtaşı’nın aksine yeşil değil mavidir. Diğer Kristal silahlarında olduğu gibi, kabzası nadir metallerden ve Aytaşı’ndan yapılmıştır.
Tılsımının gücü ve özellikleri değişkendir ama her zaman rakiplerine büyüsel ayaz hasarı verir. Bilinen diğer etkileri ayaza karşı dayanıksızlık ve geçici felce sebep olmasıdır.

Kılıcın bilinen ilk sahibi Valus Odiil, Tamriel’i dolaşan bir Imperial maceracıydı. Daha sonra Cyrodiil’e yerleşen Valus, Chorrol surlarının dışında bir çiftlik aldı. Ama çiftliği sürekli olarak Great Forest’dan gelen Goblinlerce yağmalandı ve şehir muhafızları yardım etmeyi reddetti. 3. Çağ 433 yılında yaşından dolayı savaşamaz hale gelince, iki oğlunun goblinleri öldürmesine yardım etmesi için Cyrodiil’in Şampiyonundan yardım istedi. Savaştan sonra, Valus kalan günlerini barış içerisinde geçireceğini söyleyerek, oğullarını güvende tuttuğu için Buzkoparan’ı Cyrodiil’in Şampiyonuna verdi.

Kılıç daha sonra Skyrim’in Hırsızlar Loncası’nın Lonca Üstadı olan Mercer Frey’in eline geçti. Mercer kendisine büyük şans getiren herkesten gizli İskelet Anahtar’a sahip ünlü bir hırsızdı. 4E 201 yılında Mercer, kılıcı Vadikent’teki evinin gizli bodrumunda bırakmıştı. Mercer’ın hain olduğu anlaşıldıktan sonra kılıç Son Ejderdoğan tarafından çalındı.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: