Blackheart Haven

Blackheart Haven, Bangkorai’de bulunan bir korsan yatağıdır. Oyuncu burayı ziyaret ettiğinde Kaypak Tom adında eski bir korsan ile karşılaşır. Tom, Kaptan Blackheart’ın mürettebatındandır. Biz oyuncudan ise kaptanın hazinesinden iki eşya çalmamızı ister, daha sonra korsanlığı bırakıp hayatında yeni bir sayfa açacaktır.

Oyuncu da limanın iç kısımlarına ilerler. Mağaralarda Atarus adında dev bir ogrim vardır. Bu ogrim, kaptan Blackheart’ın evcil hayvanıdır. Atarus’u öldürdükten sonra kafatasını alıp Kaypak Tom’a veririz. Tom kafatasını kırıp parçalara ayırır. Ardından Tom ve beraberindeki korsanlar iskelete dönüşür. Tom’un anlattığına göre kaptan blackearth Skyrim seferi sırasında konuşan bir kafatası bulmuştur. Bu kafatası kendisinin Molag Bal olduğunu söylemiş ama kimse inanmamıştır. Sonucunda da mürettebat lanetlenerek iskeletlere dönüşmüştür. Molag Bal’ın hakimiyetine giren korsan ekibi, Daedrik Prensin yönergeleri doğrultusunda çok sayıda cinayet de işlemiştir.

Blackheart Haven
Blackheart Haven

Oyuncunun ele geçirmesi gereken ve kaptan blackheart’ta bulunan bir kafatası daha vardır. Dungeon’ın son kısmına ilerleyerek kaptan ile karşılaşılır ve mağlup edilir. İkinci kafatasını alan Tom bunu da kırar ve laneti bozarak yok olur.