Black Books

Son Güncelleme: , Artemis

Kara Kitap
Kara Kitap

Black Books (Kara Kitaplar), Bilgi ve Kader Daedrik Prensi olan Hermaeus Mora tarafından yaratılan daedrik artifaktlardır. Her kitap içerisinde yasak bilgiler bulundurur. Bazı kitaplar geçmişten, bazıları da gelecektendir. Kitaplar, siyah kapaklı ciltli ve ön tarafında Hermaeus Mora’yı temsil eden bir logo bulunur. Kitaplar, yine Mora tarafından yaratılan başka bir artifakt, Oghma Infinium ile benzerlik gösterir fakat Kara Kitaplar, Oghma Infinium’dan daha fazla yasak bilgi içerir. Kitaplar Mora tarafından Tamriel’e dağılmıştır ve genellikle eski mahzenlerde bulunur.

Kitabı okumak sizi Mora’nın Oblivion mekanı Apocrypha’ya götürür. Dokunaçlar kitaptan çıkar ve okuyucu sarar. Okuyucunun bedeni Mundus’da kalır ve yaşam gücü bağlanır. Kara Kitapları okuyan çoğu ölümlü deliye dönmüştür fakat başarılı bir biçimde Apocrypha’ya yolculuk edenler güçlü bir tecrübe edinmişlerdir. Eğer Apocrypha’da ölürseniz, ruhunuz tekrar Tamriel’e geri dönecektir. Tekrar okursanız yine Apocrypha’ya geri dönersiniz.

4Ç 201’de bazı Kara Kitaplar Solstheim adasında ortaya çıkarılmıştır.

Waking Dreams of A Starless Sky
Yıldızsız Göğün Düşleri

Bu Kara Kitap, Miraak’ın Tapınağı’nda bulunur. Bu kitap, Merethic Çağ’da Miraak’ın Tapınağı Dragon Cult tarafından yıkılınca, Miraak tarafından Apocrypha’ya gitmek için kullanılmıştır. Skaal’ın bir üyesi olan Son Ejderdoğan tarafından kullanılmış ve Miraak’ı yenmek için kullanılmıştır.

Epistolary Acumen
Mektupların Sezgisi

Dwemer tarafından keşfedilmiş ve üzerinde çalışmalar yapmak için Nchardak’a götürülmüştür. Son Ejderdoğan ve Great House Telvanni’den Neloth tarafından bulunmuştur.

Untold Legends: The Other Lives of Ysgramor
Anlatılmamış Efsaneler: Ysgramor’un Diğer Yaşamları

Bu kitap Riekling’ler tarafından işgal edilmiş eski bir nordik harabe olan Benkongerike’nin içinde bulunur.

The Winds of Change
Değişim Rüzgarları

Bu kitap, Bloodskal Klanı’nın eski mekanı Bloodskal Barrow’da bulunur. Bu yer Raven Rock madeninde 4Ç 10’da bulunmuş ve sonra mühürlenmiştir.

The Sallow Regent
Solgun Naip

Bu kitap eski bir nordik harabe olan White Ridge Barrow’ın içinde bulunur.

Filament and Filigree
Filaman ve Filigran

Bu kitap eski bir nordik harabe olan Kolbjorn Barrow’in içinde bulunur. Bu harabe 4.Çağ’da küllere bürünmüş fakat 4Ç 201’de tekrar ortaya çıkarılmıştır.

The Hidden Twilight
Gizli Alacakaranlık

Bu kitap 4.Çağ’da Master Neloth tarafından bulunmuş ve 4Ç 201’de Neloth tarafından Son Ejderdoğan’a verilmiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: