Balmora

Dunmer dilinde Taş Orman, Hlaalu Hanesi’ne ait olan ve Vvardenfell’in Vivec’den sonra coğrafi olarak en büyük ikinci bölgesidir. [abbr title=”West Gash”]Batı Kesimi[/abbr]’nin en güney bölgesinde yer alır, bulunduğu noktası sebebiyle de Çorakdiyarlar’a yakın bir bölgededir.  Odai Nehri Balmora’nın tam kalbinden geçer ve şehrin temel bölgeleri olan [abbr title=”High Town”]Yüksek Kasaba[/abbr]’yı, [abbr title=”Commercial District”]Ticari Bölge[/abbr]’yi ve [abbr title=”Labor Town”]İşçi Sınıfının Çalıştığı Kasaba[/abbr]”yı böler.

Balmora
Balmora

1. Çağ’ın ilk zamanlarında 3 Tribunal üyesine de ev sahipliği yapmıştır. Mavi Balmora adlı içecek adını buradan alır. Güçlü ve yasa dışı bir içecektir. Nedeni ise Ay Şekeri katılarak yapılmasıdır.

Kızıl Yıl’da Kızıl Dağ’ın patlaması ile yıkılan şehir, Vvardenfell’deki şehirler yeniden yapılırken bundan yararlanmış ve Redoran Hanesi tarafından yeniden yapılmıştır.

Aygüve Birlik Kalesi, bölgede bulunan İmperyal kalesidir. İmperyal Tarikatı tarafından yönetilir ve birçok hizmet sunar.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Son Güncelleme: , mertusta

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: