Balgruuf the Greater

Son Güncelleme: , Beyaz

Yüce Balgruuf

Balgruuf 4Ç 201 yılında Whiterun şehrinin Jarl’ıydı. Eski Krallardan Olaf One-Eye ile direk kan bağı olan bir yöneticiydi. Greybeards‘ın hayranı olan Balgruuf gençliğinde 7.000 basamağı tırmanarak kutsal yolculuğu yapmış insanlardan birisiydi. Ulfric Stormcloak ile gençliklerinden beri her zaman bir husumet olmuştur. Frothar, Dagny ve Nelkir olmak üzere 3 çocuğu vardır. Kendisini kalbi ve ruhu ile görevine adamış olarak bilinen bir savaşçıdır, aynı zamanda sabırlı olarak bilinen birisi değildir. White-Gold Concordat anlaşması Balgruuf’un direkt olarak onaylamadığı fakat şartları kabul etmesi için bir sandık dolusu altın verildiği söylenir. Fakat yine de gizlice Talos’a tapınmayı devam ettirmiştir. Nelkir’e göre Thalmor‘dan Stormcloak’lardan nefret ettiği kadar nefret etmektedir.

Stormcloak  isyanı sırasında Whiterun’da ki Talos heykeli yerinde kalmış ve insanların tapınmalarına izin verilmiştir. Hem İmparatorluk hem de Stormcloak’lar Balgruuf’un sadakatini kazanmak için büyük ter dökmüştür. Çünkü Stratejik konumundan dolayı Whiterun savaşta önemli bir mevkidir. Her şeye rağmen Balgruuf  “Whiterun’ın tarafındayım” diyerek her iki tarafı da reddetmiştir.

Helgen köyüne Alduin tarafından yapılan ejderha saldırısı sonrasında Son Ejderdoğan Balgruuf’a olayları anlatmaya geldiğinde, Balgruuf civar köylere asker desteği yapmış ve Son Ejderdoğan’ı Greybeards’a yönlendirmiştir.  Whiterun’a saldıran Mirmulnir isimli ejderhayı öldüren Son Ejderdoğan sarf ettiği efordan dolayı  “Thane” ilan edilmiştir.

Mirmulnir’in saldırısından bir süre sonra şehri Stormcloak’ların kuşatmasından korumak amaçlı sadakatini İmparatorluk tarafına sunmuştur.  Savaşı Dragonsreach’ten koordine etmiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: