Azra Nightwielder

Son Güncelleme: , mertusta

Azra Nightwielder ilk Gölge büyücüsü ve Gölge büyülerinin öncüsüdür. O gölgelerin sadece bir ışık yokluğu olmadığını keşfetti, bu yansımaların dünyaları yaratan güçlerin mücadelesi sonucunda oluştuğunu düşündü. Azra gölgesiyle kendinin tüm mümkün formlarını birleştirerek tek bir varlığa bürünmeye çalışmıştır. Redguard askerleri, Azranın bu yapmaya çalıştığı şeyde başarılı olursa ortaya çıkacak güçten korkmuş ve onu kuzey Hammerfell’de sıkıştırmışlardır. Savaş sırasında Azra büyüsünün kontrolünü kaybetmiş ve bir patlamayla zeminde büyük bir çukur oluşmuştur,Azra’da görünürde yok olmuştur. Sonrasında,oluşan çukurun etrafında küçük bir köy yapılmış,bu köy Büyücü Azranın saygı geçidi adını almıştır.

Azra Nightwielder
Azra Nightwielder

Uzun yıllar sonra Imperial Simulacrum dönemimde Bend’r-mahk savaşı devam ederken Umbra’Keth(Savaşın gölgesi) denen bir form ortaya çıkmıştır. 3.çağ 397’de görevi Umbra’Keth’i yok etmek olan bir kahraman Fearfrost mağaraları diplerinde büyük bir kristal keşfetmiştir. Kristalin içinde Azra Nightwielder vardır ama hafızasını ve kimliğini kaybetmiş bir şekilde. Azra kendi gölgesi ile kahramanla bağlantı kurmayı başarmış ve kahraman ona büyü geçmişini ortaya çıkaracağına dair söz vermiştir. Önceden yenmiş olduğu gölgebüyücüsü Pergan Asuul’un ikinci enkarnasyonu ortaya çıkıp Umbra’Keth’i güçlendirmeye çalışınca kahraman tekrardan Pergan Asuul ile savaşmıştır, Pergan Asuul ölmek üzereyken Azra’nın hafızasını neyin yerine getireceğini söylemiştir.

Azra ve kahraman Azra geçidindeki çukurda tekrardan buluşmuştur. Hayati bilgilerini,Umbra’Keth’i yok etmek için gerekli olan Ayleid airship’inde bulunan Star teeth (yıldız dişi) denen büyüsel bir kristalden almıştır. Azra Nightwielder,kahraman ve Umbra’Keth arasında gerçekleşen savaştan sonra birdaha görülmemiştir.

Az bilinen bir bilgiye göre Azra Nightwielder aynızamanda asa tılsımlama alanının öncülerindendir. Onun çalışmaları 4.çağ’ın standartlarına göre ilkel olarak görülmüşsede,hala kendi alanının dehası olarak kabul edilir. Onun bir çok asası Tamriel’e yayılmış bir şekilde bulunur. Telvanni hanesinden usta Neloth Azranın çalışmalarını toplayan kişilerden biridir ve onun asalarından çok şey öğrendiğini kabul etmiştir.

Aynı zamanda TES Travels: Shadowkey oyununda Azra Nightwielder’den adını almış Azra Root (Azra kökü) adında değerli bir bitki bulunur.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: