Auriel’in Yayı

Son Güncelleme: , mertusta

Auriel'in Yayı
Auriel’in Yayı

Auri-El‘in efsanevi yayı bizzat kendisi tarafından kullanılmış yaydır. Auri-El, Dokuzların başı olan Akatosh‘un Elfler tarafından yaygın kullanılan ismidir.
Yayın Güneş ile mistik bir bağlantısı vardır, Yani direkt olarak Aetherius’a bağlıdır. Yayın güçlerinin tehlikeli olduğu bilinir. Varlıkları güneşin gücünü kullanarak ateşe verir. Ayrıca yayın özel oklar kullanılarak güneşin kendisini de etkileyebildiği bilinir. Biri patlama yaratırken, diğeri güneşi karanlığa gömer.

Efsanelere göre yay, Auri-El‘in kendisi tarafından Şafak Çağı’nda yapılan Ehlnofey savaşlarında Lorkhan’ın güçlerine karşı kullanılmıştır. Trinimac Lorkhan’ı mağlup edip kalbini vücudundan ayırdığında, Auri-El kalbi bir oka bağlayıp denize yöneltip atış yapmıştır. Yürek, suya düşmüştür ve asırlar sonra etrafında Kızıl Dağ oluşmuştur.

Asırlar sonra 4.çağın 201 senesinde bir vampir topluluğu olan Volhikar klanının lideri Lord Harkon güneşi karartmaya niyetlenmiş ve yayı ele geçirmeye yeltenmiş ancak son Ejderdoğan tarafından durdurulmuş ve yayı son Ejderdoğan almıştır.

“Söylenene göre mitik çağlarda Lorkhan’a karşı bir savaşta Auri-el tarafından kullanılmış.Ustalığının ve hünerinin Tamrielde eşi benzeri yok, başka bir yerde de olduğunu sanmam.”                            -Şövalye Gelebor

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: