Anthor Dağı Savaşı

Tarih Yer
1. Çağ 420 Anthor Dağı, Skyrim

Olaf’ın komutasındaki Nord’lar ile Numinex isimli ejderha arasında geçmiş bir savaştır. Skyrim Veraset Savaşları içine girer ve Birinci Çağ’da meydana gelmiştir. Skyrim’in Kralı Borgas Wild Hunt sayesinde ölmüş ve Skyrim’de iç karışıklık çıkmıştır. Yeni kral bir türlü seçilememiştir. Olaf o zamanlar Whiterun’un mevkibeyidir, tecrübeli ve cesur bir miktar Nord askerini alıp Whiterun bölgesini talan eden ejderhaya dur demeye gider.

Savaşın başlangıcında kalkan ve baltasıyla Olaf saldırır. Nord askerleri de ona eşlik eder. Bu böyle birkaç gün devam eder fakat kesin galip çıkmaz. Olaf baltasına kızar, yeteri kadar hasar verememektedir. Sonunda Olaf tüm öfkesini toplayıp Nida ile saldırır ve Numinex de aynı şekilde karşılık verir. Savaşın sürdüğü bölgedeki kayalar un ufak olur ve yer yarılır.

Sonunda Numinex yorgunluktan bitap düşer ve pes eder. Olaf ejderhayı yakalayarak Whiterun’a, kendi sarayı Dragonsreach’e götürür. Kellesini kesip tahtının üzerine asar. The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda Dragonsreach’te tahtın üzerindeki ejderha kafatası Numinex’e aittir. Bu zafer Olaf’ı ünlü yapar ve diğer valiler Olaf’ı Skyrim’in yeni Ulu Kral’ı seçer.