Altınmühür

Altınmühür, altın bir katana şeklindeki antik bir artifakttır. Kuzey’in Ejderhaları tarafından yaratılmıştır. Hırsızların efsanelerine göre, bu artifakt, ejderhaları korumaya yeminli büyük bir şövalyeye verilmiştir. Daedrik Prens Boethiah’ın güçlerini içerir ve vurduklarını yakar. Altınmühür’ün bahse konu daha güçlü bir formu olan Eltonmühür, kontrol edenine kuvvet verir ve savaşta daha güçlü bir yetenek sağlar.

3. Çağ 427’de, Nerevarine, dalgalar altındaki suya gömülmüş Boethiah’ın tapınağını keşfetti. Daedra’nın, mabedinin yıkıntılar içinde kaldığı için keyifsizdi. Nerevarine’ye, Altınmühür’ün dönüşü için yeni bir mabedini dikmesi adına emir verdi. Nerevarine, heykeltıraş bir Ork’u, Khartag Ucu’nda yeni bir mabet inşa etmesi için finanse etti. Heykel tamamlandığında Boethiah, Nerevarine’yi söylentilere göre sonradan Eltonmühür olarak dönüşmüş Altınmühür ile ödüllendirdi. Altınmühür, aynı yılda Torasa Aram’a Matemhisar’daki Artifaktlar Müzesi’nde sergilenmek üzere satılmıştır. 3. Çağ 433’te, Cyrodiil Şampiyonu, On Kan Turnuvası sırasında Boethiah’ın Diyarı’nı ziyaret etti. Ölümüne çarpışmada Cyrodiil Şampiyonu, Boethiah’ın dokuz seçilmişlerini yendikten sonra Boethiah, Şampiyon’u Seçilmiş Kişi ilan etti ve lütfu olarak Altınmühür’ü verdi.

4. Çağ 175’te, Altınmühür, Thalmor generali Lord Naarifin’in emrindeki Reive adlı bir Dremora tarafından kullanıldı. Reive, Altınmühür’ü Kızıl Yüzük Savaşı sırasında kullanması olası olan Unutulmuş Kahraman tarafından öldürüldü. Ne olursa olsun, bu II. Titus Mede’nin Altınmühür’ü kullandığına dair söylentilerin öncülüğünü yaptı. Bu asla İmparatorluk hükumeti tarafından resmi olarak doğrulanmamıştır.