Alinor

Son Güncelleme: , mertusta

Alinor, Summerset Adaları’nın (Summetset Isles) başkenti ve Alinor Krallığı’nın saltanatı sırasındaki Aldmeri Dominion’ın başkentidir.

Bir zamanlar Koruyucular (Protectors) olarak bilinen bir gladyatör takımına ev sahipliği yapmıştır. Neredeyse 50 yıldır yasak bir şehir olarak varlığını sürdürmüştür; hatta günümüzde insan tüccarlar genellikle sadece kendi limanları içinde izin sahibidirler. Tüccarlar şehri cam ve haşere kanatlarından yapılmış olarak tarif ederler. Reman Hanedanlığı’nın İmparatorluk (İmperial) elçileri şehri düzgün ve parlak, hipnotize eden girdaplı surlara ve inanılamayacak kadar yüksek kuleleri sahip, güneş ışığını yakalamak ve bileşen renklerini kırmak için tasarlanmış olduğunu tarif ederler.

Alinor’un uzun tarihi boyunca, genellikle yakınındaki Lillandril Şehir Devleti ile kavgalı bir politika izlemiştir. Bu iç çekişme yüzünden şehir Tiper Septim’in Summerset Adaları’nı 2. Çağ 896’da fethetmeden önce Tamriel’in geri kalanından izoleydi. Aynı zamanda bu, Tiber Septim’in Tamriel’deki son fethi oldu. Numidium golemi, son günlerinde Morrowind Tribunal’inden alınan, şehre saldırmış ve birkaç dakika içerisinde yakalanmıştır.
Aldmeri Dominion Erken Dördüncü Çağ’da yenilendiğinde Alinor şehri yeni kuruluna Elf imparatorluğuna adını vermiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: