Ahzidal

Son Güncelleme: ,

Ahzidal, ilk efsuncu Nord’du. Bu işi çok iyi yapardı ve büyük ihtimalle efsunculukta elf metodlarını bilen ilk insandı. Merethic Çağ’ın sonlarına doğru, Saarthal şehrinde dünyaya gelmiş ve çok kısa sürede büyü ile ilgili yetenekleri keşfedilmişti. Büyüdüğünde, eğitmenleri dahil bütün Saarthal’ın yeteneklerini çok hızlıca aşmıştı. Ancak kendi ırkından ve çevresinden ona daha fazla şeyler öğretebilecek hiç kimsenin kalmaması nedeniyle, tüm sevdiklerini, eşini ve çocuğu da dahil olmak üzere bıraktı ve Elf eğitmenlerin yanına gitti. Geri geldiğinde artık bilgisinin doruk noktasına ulaşmıştı, öğrenecek neredeyse hiç bir şey yoktu. Ancak geri geldiğinde evi ve sevdikleri Night of Tears olayları nedeniyle Elfler tarafından yok edilmişti. İntikam alacağına yemin etti ve yaptıkları sebebiyle Ahzidal, yani “Hayata Küsmüş Yokedici” adını aldı. Gelecekte bu yeminini akıl sağlığını yitirmek pahasıyla gerçekleştirecekti.

Ahzidal
Ahzidal

Bu cesaretine rağmen elflerden tek başına intikam alamayacağını biliyordu. Bu nedenle efsun ve büyü hakkında daha önce kimsenin bilmediklerini öğrendi. Dwemerlardan metalin yedi doğasını, Ayleid’lerden rünleri ve şafak büyüsünü öğrendi. Falmer, Chimer ve Altmer’lerin bildiği her şeyi öğrendi ve intikamını alacağı zamanı bekledi. Ysgramor’un elflerle savaşacağını ve bir ordu kurduğunu duyunca, giysilerini bildiği en iyi efsunlarla kuşattı ve elinden gelenin en iyisini yaparak intikamını aldı.

Ancak bu yeterli değildi. İnsan ve Mer’lerden öteye, çok öteye gitmek istedi. Öncelikle ejderlerin rünlerini ve büyülerini öğrendi. Bu konudaki yeteneği sayesinde onların en yüksek rütbeli Ejder Rahiplerinden biri oldu. Hala yetinmedi ve tanrıların peşinden giderek Daedra’lar ve Oblivion hakkında uzman oldu. Artık sahip olduğu bu çok üst düzey gücü vücüdü ve beyni kaldıramıyordu ve bu da onun deliliğine yol açtı. Ardından diğer Ejder Rahipleri tarafından sürgün edilince Solstheim’e gitti. Kendini ve en güçlü efsunlarıyla kuşattığı zırhlarını Kolbjorn Barrow’a gömdü.

 

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: