Tamriel

Tamriel, tüm Elder Scrolls oyunlarının geçtiği kıtanın adıdır. Bir diğer ismiyle Arena olarak anılır. Elder Scrolls serisinin ilk oyunu olan Arena tüm Tamriel’da geçen tek oyundu. Dolayısıyla oyunun adı da Tamriel’in bir diğer adı olan Arena ismini almıştır. Kıta 9 bölgeye ayrılmıştır. Tüm kıtaya hakim olan Üçüncü İmparatorluk iki çağ boyunca bu konumunu sürdürmüştür. Dördüncü Çağ‘ın ikinci yüzyılında imparatorluğa sadece Cyrodiil, Ulu Kaya ve Skyrim bağlı kalmıştır. Skyrim’de de isyan çıkmıştır.

Cyrodiil: Kıtanın merkezi konumundadır. İmparatorluğun merkezi de aynı zamanda burada yer alır. İmperyal ırkının ana vatanıdır. IV: Oblivion oyunu burada geçmektedir.

Kara Bataklık: Kıtanın güneydoğusunda yer alan bataklık bölgedir. Argonyan ırkı bölgede dominanttır.

Elsweyr: Çöller ve ormanlarla karışık bir bölge olan Elsweyr’de Khajiit ırkı yaşar.

Hammerfell: Kuzeybatı kısmında yer alan bölge Kızılmuhafızlara ev sahipliği yapar. Daggerfall oyunun bir kısmı burada geçer. Yine Redguard isimli oyun bu bölgeye bağlı Stros M’Kai‘de geçmektedir.

High Rock: Daggerfall oyunun bir bölümü yine burada geçer. Feodal derebeylikleri tarafından yönetilir. Çok sayıda şehir devleti mevcuttur ve Breton ırkı bölgeye hakimdir.

Morrowind: Dunmer ırkı bölgenin hakimidir. Vvardenfell adası bölgenin yaşam merkezidir. Ortasında da Kızıl Dağ adında yanardağ bulunur. Morrowind oyunu Vvardenfell’de geçmektedir.

Skyrim: Kutup özelliklerine sahip Skyrim dağlık coğrafyaya sahiptir. İklimi sert ve kar yağışlıdır. Kuzeyli ırkı yaşar. Skyrim oyunu burada geçer.

Yaztutan Adası: Birkaç adadan meydana gelen Yaztutan Adası Altmer ırkının kontrolündedir. Tamriel dışında izole bir yerdir.

Valenwood: Sık tropik ormanlar ve bol miktarda ağacın bulunduğu bölgede Bosmer ırkı yaşar.

 

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Düzenleme Geçmişi

Yazım Hatası Bildirimi

Altta renkli gösterilen kısım rapor edilecek: