Reymon Ebonarm

Reymon Ebonarm (Ebonarm veya Kara Şövalye diyede hitap edilir) savaşın tanrısı,bütün savaşçıların yoldaşı ve koruyucusudur. Ebonarm Söyleninene göre Usta Savaşçı adında altın bir at sürer. Geçmişte yaptığı büyük savaşlarda aldığı yaralardan sağ kolunu kaybetmiştir,kolu yerinde abanoz kılıç bulunur ve hiçbir zaman abanoz zırhı olmadan görülmemiştir. Görünüşünün sakallı, uzun boylu ve kaslı, dalgalı kızılımsı sarı saçlara ve çelik mavisi gözlere sahip olduğu söylenir. Abanoz kule kalkanının üstünde kırmızı gül sembolü vardır, bu semboldeki gül savaşın gerçekleştiği alanda belirmesiyle bilinir. Bir efsaneye göre, bu gül’ün savaş alanından belirme sebebi rakipleri uzlaştırmak ve kan dökülmesini engellemektir.

King Edward hikeyesine göre Ebonarm ölümlü Sai savaşta öldüğünde ona ölümsüzlüğü vermiştir ve Sai Şansın tanrısı rolünü üstlenmiştir. Sai yıllar boyunca Ebonarm’ın emirlerini yerine getirmiştir ta ki Josea adında bir kadına aşık olana kadar,sonrasında görevlerini umursamaz bir hal almıştır. Tanrılar ve Kara şövalye formuna giren Ebonarm Sai’yi ziyaret etmiştir, onun ailesinden ayrılmasını ve çok büyük bir alanda sebep olduğu sorunları düzeltmesini istemiştir, Sai’nin sorunları düzeltmesi 150 yıl almıştır.

Genellikle Alik’r çölünde bulunan Fighters Guild salonlarındaki tapınaklar Ebonarm’a adanmıştır ve çoğu Redguard’ın evinde Ebonarm’ın mabedi bulunur. Ebonarm, Sheogorath hariç tüm Daedric prenslerin düşmanıdır, ayrıca Stendarr tapınağının ve Mages guild’in politik gruplarından biri olan Cabalında düşmanıdır. Hiç kimseyle müttefik değildir ancak tapınakların ve savaşlordları olarak bilinen şövalye tarikatının bulunduğu Ebonarm kalesinin lideridir. Iliac Bay bölgesi boyunca ona adanmış kutsal örsler bulunur. Dunmerler bu bölgede sık sık “kara şövalyenin ruhu” üstüne yemin ederler.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Düzenleme Geçmişi

Bu yazının düzenleme geçmişi bulunuyor.

Etiketler: , ,

Yazım Hatası Bildirimi

Altta renkli gösterilen kısım rapor edilecek: