Colovia

Colovia
Colovia

Colovia, Cyrodiil’in batı tarafına verilen isimdir ve genellikle sadeliği, dövüş sanatları ve bölgede ağır miktarda Nord nüfusu bulunması ile bilinir. Bölgeye dahil olan yerler Anvil, Chorrol, Kvatch, Skingrad ve Imperial Rezervi’dir. Nüfus her ne kadar dağınık tarla ve yerleşim alanları bulunsa da güney kesiminde daha yoğundur. Bölgede bulunan Anvil’in deniz kıyıları Gold Coast olarak adlandırılır. Skingrad bölgesi ise West Weald olarak bilinir ve domates tarlalarıyla tanınır. Kvatch ise Anvil ve Skingrad’ın arasında bulunur ve kuzeyinde Colovia Yüksek Arazileri bulunur. Chorrol ise kuzeydeki nüfusun çoğunluğunu oluşturur ve Yüksek Araziler ile Büyük Orman’ın arasındadır.

Alessia Devrimleri sırasında batıda yaşayan Cyro-Nordlar, doğudaki yani Nibenay taraflarındaki gelişmelerden uzak durmuşlardır. Bu süreçte batıda Colovian Devletçikleri adı verilen özerk yönetimler kurulmuştur. Colovialı kral Bendu Olo’nun Sload’lar karşısında aldığı büyük zafer onların güçlenmesini sağlamış ve bunun sonucunda doğudaki topluluklardan oldukça ileri bir seviyeye gelmiştir. Zenginleşen ve güçlenen batı doğuya savaş ilan etmiştir (Hakikat Savaşı), böylece Alessia Yönetmeliği sona ermiştir.

Colovia bölgesinde yetişen askerler İmparatorluğun üst düzey askerleri olmuşlardır. Ayrıca I. Reman ve Kral Cuhlecain Colovia kökenlidir.